Organizacija World Vision u sedam općina u  Bosni i Hercegovini provodi pokazne vjezbe u slučaju pozara. Vjezba edukativnog karaktera danas je provedena i u našoj školi gdje su naši učenici i nastavnici pokazali zavidno znanje i vještinu. Odrzana je simulacija spašavanja i evakuacije ugrozenih lica, uz istovremenu akciju lokalizovanja i gašenja pozara.

Prema riječima našeg direktora Muje Salihovića vjezba je  protekla u najboljem redu. U vjezbi je učestvovalo oko 300 učenika i 20 nastavnika. Također direktor Salihović je naglasio da je jako vazno edukovati učenike i nastavnike šta uraditi u slučaju pozara, kako reagovati ako ima povrijeđenih. 

Pomoć u realizaciji vjezbe pruzili su i Profesionalna vatrogasna jedinica Kalesija, Crveni kriz općine Kalesija, kao i Dom zdravlja Sapna, Općinska organizacija civilne zaštite,Policijska stanica i crveni kriz Sapna.

Sve je bilo i medijski propraćeno od Radio televizije Glas Drine i Neon TV Kalesija.

Video izvještaj će biti postavljen uskoro na našoj web i Facebook stranici